II MIĘDZYNARODOWE KURSY MUZYCZNE

RADOM 2013

RADOM 17 - 25.08.2013

Uprzejmie informujemy, iż II Międzynarodowe Kursy Muzyczne Radom 2013 odbędą się w dniach 17 - 25 sierpnia 2013 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70.

ORGANIZATORZY KURSU:

-   Polska Fundacja Promocji Kultury Muzycznej

- Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu

WYKŁADOWCY KLASY WIOLONCZELI:

- Prof. Roberto Trainini - Conservatorio "C. Monteverdi" in Bolzano/Italy

- Arkadiusz Dobrowolski – Akademia Muzyczna Łódź

WYKŁADOWCY KLASY FORTEPIANU:

- Ivo Varbanov         -Wielka Brytania

- Michał Drewnowski   - Akademia Muzyczna Łódź

- Master Class 23-24 sierpnia

Prof. Cezary Sanecki - Akademia Muzyczna Łódź

Regulamin kursów:

Kursy prowadzone są w dwóch kategoriach: fortepian i wiolonczela.

Zajęcia oraz koncerty odbywać się będą w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Do dyspozycji uczestników przewidziane są ćwiczeniówki na terenie szkoły.

Podczas trwania kursu odbywać się będą koncerty uczestników kursu.

Uczestnikami kursu mogą być uczniowie, studenci, absolwenci oraz nauczyciele szkół muzycznych. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest obecność opiekuna oraz pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów. O organizacji zajęć podczas kursu decyduje wykładowca prowadzący.

Organizatorzy zapewniają wiolonczelistom profesjonalnego akompaniatora.

W dniach 23-24 sierpnia odbędzie się dodatkowo Master Class dla pianistów z Profesorem Cezarym Saneckim z Akademii Muzycznej w Łodzi.

Uczestnicy mogą wybrać jeden z 2 wariantów.

Wariant I - uczestnik czynny Koszt – 700 zł.

Zawiera:

- opłatę wpisową (150 zł)

-   czynne uczestnictwo w kursie (minimum 5 lekcji)

-   wstęp na wszystkie wykłady, koncerty, lekcje otwarte wszystkich pedagogów w charakterze obserwatora,

Wariant II Uczestnik bierny. Koszt – 350 zł

Zawiera:

- bierne uczestnictwo w kursie,

Organizatorzy zapewniają pomoc w rezerwacji posiłków oraz noclegów, w tym celu prosimy o kontakt z biurem kursów.

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wpłacenie pełnej opłaty za kurs (według wybranego wariantu) do dnia 30 lipca 2012 roku na konto:

Polska Fundacja Promocji Kultury Muzycznej

ul. Wrocławska 6a/16

91-048 Łódź

z dopiskiem "opłata za kurs”(proszę koniecznie dopisać imię i nazwisko kursanta)

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w kursie opłata wpisowa (150 zł) nie będzie zwracana. Opłata wpisowa jest częścią opłaty za kurs (nie jest opłatą dodatkową). Wpisowe należy uiścić do dnia 20 lipca 2012 roku.

W celu zgłoszenia uczestnictwa należy przesłać kartę zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres:

Kliknij aby pobrać kartę zgłoszenia

Kliknij aby pobrać regulamin

Wszelkich informacji z przyjemnością udzielimy Państwu telefonicznie, bądź mailowo:

Biuro kursów:

Arkadiusz Dobrowolski   + 48 606 786 843

Michał Drewnowski         + 48 664 940 888

Prosimy o zabranie na kurs materiałów nutowych wykonywanych utworów.

Organizatorzy przewidują nagrodę w postaci płatnych recitali dla najlepszych uczestników kursu w poszczególnych kategoriach.